Rzeszów, dn. 11.03.2020 r.

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającaz konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły
i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Informuję, że Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka” PSONI Koło w Rzeszowie:

- w dniach 12 i 13 marca 2020r. będzie pełniło jedynie dyżur opiekuńczywyłącznie dla dzieci, których rodzice pracują i nie są w stanie zorganizować i zapewnić opieki nad dziećmi;

- od dnia 16.03.2020r. do 25.03.2020r. przedszkole jest zamknięte.

Rodzicu,

• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Aktualne informacje dotyczące dalszego funkcjonowania przedszkola będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej, profilu FB oraz pod numerem telefonu: 501 020 398

Rzeszów, dn. 05.03.2020r.

W związku z wytycznymi MEN, Ministerstwa Zdrowia oraz zaleceniami służb sanitarnych oraz z uwagi na zwiększoną liczbę zachorowań na grypę i inne choroby oraz zagrożenie koronawirusem zobowiązuję Rodziców do:

- nie posyłania przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola (podwyższona temperatura ciała, katar, kaszel itp.)

- bezzwłocznego powiadomienia najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenia się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego w przypadku powrotu z terenów objętych koronawirusem lub kontaktu z osobą zakażoną i występowania objawów choroby;

- przestrzegania zasad higieny, w szczególności częstego mycia rąk ciepłą wodą i mydłem,

- zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi koronawirusa umieszczonymi na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz w szatni naszego przedszkola.

Proszę o zachowanie spokoju jeżeli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą; nie ma powodu do obaw!

Dyrektor NPS „Niezapominajka”

Informacje o koronawirusie:

Audycja Radia Rzeszów pt. "Z wizytą w Niezapominajce"

Link do audycji

Zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2019/2020!

Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka” PSONI Koło w Rzeszowie prowadzi nabór dzieci  w wieku przedszkolnym na nowy rok szkolny 2019/2020!

• Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola jest:
    wniosek rodzica (Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola),
  • orzeczenie z poradni psychologiczno - pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci z autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną.

Decyzję o zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola wydaje Dyrektor Przedszkola na podstawie decyzji  Komisji Kwalifikacyjnej ds. Przyjęć Dzieci do Przedszkola.

Kontakt:

Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka”